در نشست اندیشه‌ورزی بسیجیان صورت گرفت؛

تأکید بر لزوم همسویی برنامه‌های سازمان پژوهش و دانشگاه فرهنگیاننشست اندیشه‌ورزی با موضوع نسبت برنامه درسی دانشگاه فرهنگیان با برنامه درسی رسمی و عمومی با حضور شورای مرکزی بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان و شورای مرکزی پایگاه مقاومت بسیج شهید موسوی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، این نشست ‌اندیشه‌ورزی شنبه 17 دی ماه با حضور بسیجیان، اعضای شورای مرکزی پایگاه بسیج شهید موسوی، مدیران و رؤسای حوزه‌های تربیت و یادگیری دفتر تألیف کتاب‌های ابتدایی و متوسطه نظری و همچنین اعضای شورای مرکزی پایگاه بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

در ابتدای این نشست مهدی جلالی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید موسوی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به موضوع نسبت برنامه درسی دانشگاه فرهنگیان و برنامه‌ریزی درسی سازمان پژوهش و تفاهم‌نامه منعقد شده بین دانشگاه فرهنگیان و سازمان پژوهش اشاره و توضیحاتی در این خصوص ارائه داد.

حسین قاسم‌پور از بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان با اشاره به فعالیت در بخش‌های علمی، سیاسی و فرهنگی، یادآور شد: در بخش علمی اسناد بالادستی و خواسته مدیران ارشد نظام ورود علم نافع به کتاب‌های درسی است؛ در بخش سیاسی جهاد تبیین مورد انتظار بوده و در بخش فرهنگی از وزارتخانه‌هایی مانند ارشاد و آموزش و پرورش انتظار کار فرهنگی می‌رود.

سیدمهدی باقریان مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های ابتدایی و متوسطه نظری نیز با تشکیل و فرایندها، اقدامات و مأموریت‌های این دفتر، راهنمای برنامه‌ریزی سطح مدرسه؛ بسته آموزشی پیشنهادی سطح مدرسه و نظام پشتیبانی از  برنامه درسی سطح مدرسه را 3 هدف مهم پیشرو در این حوزه برشمرد.

در ادامه این نشست هر یک از اعضا به بیان نظرات خود پرداخته و تبادل افکار صورت گرفت.

همسویی و همسان‌سازی  برنامه های دفتر تألیف کتاب‌های ابتدایی و متوسطه نظری و برنامه‌های دانشگاه فرهنگیان در این نشست اندیشه‌ورزی از سوی هر دو طرف مورد تأکید قرار گرفت.

انتهای پیام

 

1
امتیاز: 1 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA