بازدید مولفان کتب درسی از پارک فناوری هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامیمعاون وزیر و رئیس سازمان، بسیجیان، تعدادی از مولفان کتابهای درسی و کارکنان سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از نمایشگاه و پارک فناوری هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، در این بازدید که به همت پایگاه مقاومت بسیج شهید موسوی هماهنگ شده بود، حجت الاسلام‌والمسلمین دکترعلی لطیفی معاون وزیر و رئیس سازمان، محمد علوی تبار معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان، مهدی باقریان مدیرکل دفتر تألیف کتابهای ابتدایی و متوسطه نظری، مهدی جلالی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید موسوی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، اعضای شورای پایگاه و کارکنان سازمان حضور داشتند.
سردار بلالی مشاور عالی فرمانده سازمان هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مسئولیت روایت و معرفی این نمایشگاه را بر عهده داشت.

نمایش نماهنگ توانمندی‌های هوا فضای سپاه؛ تقسیم بندی دستاوردهای این نهاد مقدس در 5 رده، شامل موشکی، پدافندی، پهپاد، عملیات هوایی و عملیات فضایی و تأکید بر عملیاتی کردن شعار "ما توانستیم" بخش اول سخنان سردار بلالی بود.

تماشای نمونه‌هایی از موشک‌ها؛ سامانه‌های هوشمند رهگیری موشک‌ها، آشنایی با دانشمندان مرتبط به پیشرفت این علوم در ایران زمین از پیشینیان تا کنون، نمایش نمونه‌هایی ماکتی از حمله و تهاجم رژیم بعث عراق به ایران و بمباران شهرهای ایران به ویژه دزفول، نمایش موشک‌های شهاب 1، 2، 3، نازعات، سجیل، خرمشهر، قیام، موشک‌های ماهواره‌بر سیمرغ، انواع پهپادهای صاعقه، ابابیل، مهاجر 4، کرار، شاهد 125، شاهد 191، شاهد 161 در این بازدید صورت گرفت.
پهپادهای شکار شده دشمن از جمله RQ 170 و گلوبال هاواک آمریکایی، سامانه‌های راداری کاشف، مطلع الفجر، سام 6، طبس، اچ کیو 2، و سامانه سوم خرداد که کاملا ایرانی بوده و توسط متخصصان و طراحان بسیار توانمند داخلی طراحی و ساخته شده و نشان از غرور ملی جوانان ایرانی تحصیل کرده در همین مدارس است، از جمله ادوات و تجهیزاتی بود که در این نمایشگاه مورد بازدید قرار گرفت.

گزارش تصویری این بازدید را اینجا مشاهده نمایید.

انتهای پیام

1
امتیاز: 1 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA